× بستن تبلیغات
خانه » مناسبات » زمین و آسمان راوی غدیر خم می‌شوند!

 

زمین و آسمان راوی غدیر خم می‌شوند!

IMG19354225

«جان جهان» روایت‌گر دیده‌ها و شنیده‌های زمین و آسمان دو شاهد زنده واقعه غدیر خم برای نوجوانان شده است.

 این اثر به قلم سعید روح‌افزا به زودی راهی بازار نشر می‌شود و در آن داستان غدیر خم از نگاه زمین و آسمان با نگارشی شیوا و خواندنی بازگو شده است.

نویسنده این کتاب در این زمینه به اهمیت واقعه غدیر خم اشاره می‌کند و می‌گوید:  آن‌چه در «غدیر خم» روی داد، بی‌تردید یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای تاریخ بشر است چرا‌که پیامبر گرامی اسلام در روز غدیر، به همه‌ی حاضران و شاهدان فرمان داد که از دیده‌ها و شنیده‌های خود، غایبان را باخبر کنند.

این نویسنده آثار مذهبی برای نوجوانان، یادآور شد: بسیاری از شاهدان این واقعه، به فاصله‌ی چند سال و چند ده سال پس از آن، از دنیا رفتند، ولی دو شاهد این واقعه هنوز زنده‌اند و می‌توانند از چیزهایی که دیده‌اند و شنیده‌اند، نزد دیگران گواهی دهند. این دو شاهد،« زمین و آسمان» هستند.

«پیش از این، هر وقت که خشکی و تشنگی، گلوی زمین را می‌فشرد، دست بخشنده آسمان، باران را به کام زمین می‌ریخت و هر بار که آسمان عطش پیدا می‌کرد،  از دست گشادۀ دریاها و رودها می‌نوشید. همیشه‌، آسمان ، حرف زمین را می‌فهمید و زمین، نیاز آسمان را درک می‌کرد، ولی امروز، این گونه نیست. امروز ، ………» این بخشی از کتاب جان جهان است که به زودی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی راهی بازار نشر می‌شود.

سعید روح افزا نویسنده این اثر دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، در سال ۱۳۴۳ در گرگان به دنیا آمد و نگارش را از سال ۱۳۵۹ با عضویت در هیات تحریریه مجله سروش آغاز کرد و سپس قالب‌های گوناگونی مانند قصه، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه را تجربه کرد.

وی تاکنون علاوه بر نوشتن متن برنامه‌های متعدد داستانی و نمایشی، موفق به انتشار ده‌ها کتاب شده است که مخاطب بیشتر آن‌ها کودکان و نوجوانان هستند. بسیاری از آثار او نیز در جشنواره‌های تخصصی مورد تحسین قرار گرفته‌اند.

مجموعه سه جلدی «از شما به سوی شما، برای شما»،‌ «انسان‌ها پای ترازو بایستند» و «مژده‌ای در کوهستان» نوشته این نویسنده در دوازدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان در سال ۱۳۸۵ شایسته دریافت لوح زرین بخش کتاب‌های دینی شناخته شد و کتاب مژده‌ای در کوهستان در  بیست و چهارمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و «او همنشین فرشته‌ها بود» در جایزه کتاب فصل زمستان۸۷ مورد تقدیر قرار گرفت و در بیست و هفتمین دوره جایزه کتاب سال نیز برگزیده شد.

همچنین از کتاب «غنچه های پرپر» اثر این نویسنده و از آثار دفتر نشر فرهنگ اسلامی در پنجمین جشنواره کتاب سال رضوی و چهارمین دوره جشنواره ادبی و هنری امام رضا (ع) و…. تقدیر شد.

کتاب «جان جهان» در ۶۴ صفحه و با تصویرگری سید میثم موسوی و طراحی گرافیک اثر کوروش پارسا نژاد به زودی منتشر می‌شود.

* پست های مرتبط:

 • روزشمار حسینی (۲۷) یـازدهم محرم‌الحرام سال ‌۶۱ هجرى قمرىروزشمار حسینی (۲۷) یـازدهم محرم‌الحرام سال ‌۶۱ هجرى قمرى (0)
  یـازدهم محرم‌الحرام سال ‌۶۱ هجرى قمرى حرکت کاروان اسیران عـصـر روز عـاشـورا ابـن سـعـد سـر مـبارک سید الشهدا را به خولى سپرد تا به عبیداللّه بن زیاد برساند.‏ عـمـر بـن سعد تا روز […]
 • انتظار عاشقان اباعبدلله الحسین, ۴۶ روز تا محرمانتظار عاشقان اباعبدلله الحسین, ۴۶ روز تا محرم (0)
  " ۴۶ روز تا محرم " مانده چهل و شش شب دیگر به محرم با روی سیاهم برسم گر به محرم شکرانه ی این مرحمت حضرت ارباب باید که نباشد به تنم سر به محرم یکی از پیام های عاشورا : جدا شدن […]
 • ۲۵ ذی القعده روز دحوالارض۲۵ ذی القعده روز دحوالارض (0)
  "وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا " قسم به زمین و آنکه گسترانید. دحوالارض روز بیست و پنجم ذی القعده که به اعتقاد مسلمانان روزی است که خداوند زمین را از محل کعبه گسترانید. معنای […]
 • امام رضا علیه السلام چگونه شخصیتی داشتند؟امام رضا علیه السلام چگونه شخصیتی داشتند؟ (0)
  ابن صباغ مالکی درباره حضرتش می‌نویسد: «حضرت از مناقبی والا و صفاتی پسندیده برخوردار است. نفس شریفش پاک، هاشمی نسب و از نژاد پاک نبوی است.» بعد از جریان ولایتعهدی، روزی عبدالله بن مطرف […]
 • هفت نفر اول جهنم را بشناسیدهفت نفر اول جهنم را بشناسید (5)
  امام صادق(ع) فرمود: در روز قیامت عذاب هفت نفر از همه سخت‌تر است، فرزند آدم(ع) که برادرش را کشت، نمرود که با حضرت ابراهیم(ع) در مورد خداوند بحث و خدا را انکار کرد و دو نفر از بنى اسرائیل […]
tell

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

500